* * * Vítejte u Hátů * * *


Naše chovatelská stanice vznikla v roce 2006, v lednu roku 2008 jsme odchovali naše první flatí miminka, v roce 2010 druhý vrh flatíků Maurehátáčků a na začátku roku 2012 jsme se těšili na třetí vrh, který bohužel dopadl katastrofálně.
Naštěstí po několikaleté odmlce jsme znovu našli sílu a čas od času se i u nás plánují zase štěňátka. Mít štěňátka, to je pro nás svátek a do odchovu dáváme celá rodina opravdu maximum, aby naše odchovy v nových rodinách dělaly stejnou radost jako máme my z našich psích holek.
Vlastníme dvě fenky, Hessinku a Vendulku, ze psího nebe na nás dohlíží naše předchozí psí holčičky Háta, Safinka, Týna a Tica. Rádi bychom Vám na našich stránkách představili sebe, naše fenky, naše štěňátka, ale hlavně tohle úžasné, aktivní a veselé plemeno.


»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«

* * * Novinky roku 2023 a roků předešlých * * *

13.9.2023 - Naše stránky dlouho nefungovaly a i předtím jsem na aktualizace neměla čas. Nestíhala jsem kvůli studiu na vysoké škole, ale už je to úspěšně za mnou. Stránky se teď budu snažit znovu zprovoznit, snad i zjednodušit a trochu zmodernizovat, uvidíme, jak mi to půjde (jsem samouk, občas je to úsměvné). V únoru jsme se museli rozloučit s Týnkou, takže naše smečka je už zase dvoučlenná. S Vendou jsme za uplynulé víc jak dva roky splnily skoro všechny podmínky pro uchovnění. Máme aktuálně hodně plánů, především s Vendulkou složit OVVR (což je to poslední, co nám k uchovnění chybí) a pak se na jaře těšíme na štěňátka. Plánovaný tatínek štěňátek již má vše splněno.
15.7.2021 - Dnes mám na srdci mnoho a bude to dlouhý, sepsala jsem několik příběhů, některé krátké, jiné delší, ale musím je povyprávět. Naše nová holčička
3.5.2021 - Snažím se každý den aktualizovat deníček, ale nebudu to sem každý den psát - prostě kdo má zájem, navečer koukne. Krom milých zpráv a fotek našich štěňátek mám i jednu smutnou - včera dotlouklo srdíčko Aristokrata ze Zlínských strání - Duffa - tatínka Hessinčiných prvních štěňátek a jednoho z těch báječných flatů, které jsem měla tu čest použít v chovu. Umřel ve věku 9,5 roku, zas a znovu byl prvopočátkem problém s nádorem na slezině. Duffe, jsem moc ráda, že jsem tě měla možnost poznat a že jsi tu námi vlastně dál, v tvých 4 dětech.
1.5.2021 - dne 29.4.2021 porodila v podvečerních hodinách naše Hessinka v průběhu necelých 3 hodin 9 krásných štěňátek - řízením osudu jednoho kluka a 8 holčiček. Velkou radost dnes vystřídal trošku smutek, jedna holčička špatně prospívala a dnes po obědě nám odešla. V bedýnce nám tedy spokojeně vrní 1 kluk a 7 holčiček a my všichni doufáme, že už to tak i zůstane. U Hátů totiž vždycky bývají vrhy o 8 štěňátkách, tak to tak holt asi mělo být.
15.4.2021 - stále průběžně aktualizuju těhotenský deníček, Hessinka se krásně kulatí a za 14 dní se tedy těšíme na tu nadílku.
30.3.2021 - snažím se průběžně aktualizovat těhu deníček, dnes například přibyly odkazy na dvě rajčátková albíčka.
23.3.2021 - dnes jsme byli na ultrazvuku a to, co už doma pár dní tušíme, se potvrdilo - Hessinka s Brunem se za měsíc a kousek stanou rodiči. Tak od dnešního dne začínám zase vést těhu deníček.
7.3.2021 - Minulý týden jsme dvakrát navštívili Bruna, který se Hessince moc líbil, navíc se ukázal být šikovným milovníkem a tak věříme, že se u nás na čarodky narodí čarokrásná štěňátka. Na stránku vrhu jsem přidala těhotenský kalendář, pro ty, kdož by chtěli sledovat, co se u Hessinky v bříšku děje. Aktuálně je to zatím trošinku nuda, ale brzy to začne být zajímavé :).
20.2.2021 - Hessinka začala na Valentýna hárat a tak se těšíme na romantiku! Někdy v průběhu příštího týdne pojedeme vyrábět Brunessinky. Pokud vše půjde dobře, štěňátka se narodí koncem dubna a k odběru budou v druhé polovině června. Tak nám prosím držte pěsti a tlapky.
2.2.2021 - dne 24.1.2021 oslavila úžasné 13. narozeniny naše Abby Amelie Maurehata - Lilynka z Jablonce nad Nisou. Na můj facebook jsem přidala nějaké fotky a videa. Je v bezvadné kondici na svůj věk. Ostatní sourozenci jsou už bohužel pryč, ale na všechny moc vzpomínám, nejvíc samozřejmě na naši Saf. Za pár dní to bude devět let, co nás opustila. Po těch všech letech, taky dvou dětech jsou už vzpomínky trochu méně ostré, ale furt to bolí. Teď čekáme na hárání, Hesska loni začala hárat na Hátiny narozeniny 13.2. a pak hárala zase přesně za šest měsíců 13.8., tak já myslím, že se dočkáme brzy.
18.1.2021 - úplně na úvod přeji všem návštěvníkům našich stránek vše krásné v novém roce. Především všem majitelům našich štěňátek, minulých, současných i budoucích. Aktuálně čekáme na hárání, obě holky se tváří, že hárat budou brzy. Mělo by to být cca do měsíce. Došlo ke změně krycího pejska, více info v sekci Plánovaná štěňata. Opět mám i smutné zprávy, dne 20.11.2020 odešla do psího nebe Babby Delphi. Z Maurehátích odchovů žije z vrhu A už jen Lilynka, která za pár dní oslaví krásné 13. narozeniny a z B vrhu už zbývá jen Tica a Bubble. Bohužel i tohle je chovatelský život, nejen ty radosti kolem štěníků. Nicméně všechna naše štěňátka byla a jsou u lidí, kde se mají báječně, jsou skutečnou součástí své rodiny a to mne moc těší. Tohle je totiž chovatelův sen. Takže za naše odchovy moc děkuji.
10.9.2020 - já vím... já vím a stydím se. Aktualizace po více než roce, Hátová!!! Dnes jsem potkala moc milou rodinku, která chtěla pomazlit naše holky, že svého flatíka nechali doma a po družném rozhovoru jsem prozradila naše webovky a po cestě domu jsem se musela stydět, takže hned napravuji svoje hříšky. Uplynul rok a 2 měsíce od té doby, co se Hessince narodila Extra štěňátka. Vyrostli z nich pěkní flatí, občas trochu zlobiví, po většinu času jsou ale hodní, typičtí flatíci a podle zpráv dělají pánečkům radost. Luna složila canisterapeutické zkoušky, Maurinka s paničkou běhá agility. Všechny kromě Mauri jsem letos zkontrolovala a na Maurinku se snad ještě letos taky dostane. Mám ze všech velkou radost a moc se mi líbí, jaká štěňátka Hessinka s Duffem dala.
Částečně i z toho důvodu, především však proto, že se mi ozvalo nezávisle na sobě několik mně blízkých lidí, že by si moc přáli od nás štěňátko, jsem vše velmi pečlivě zvážila a jelikož se Hesska vrátila k hárání po 6 měsících, rozhodla jsem se, že pokud bude hárat zase po půl roce, tedy cca v únoru, budou u nás štěňátka. Tentokrát pravá Maurehátí od A do Z. Více o našich plánech v sekci Plánovaná štěňata.
Jak už je zvykem, nemám jen dobré zprávy. Bohužel v lednu umřela Aimeenka, v srpnu Elinka a tak už nám z A vrhu zůstává jen Lilynka. Těžko se mi s tím srovnává, s každým štěňátkem jakoby mi odešel kousek Háty i Safinky. Není to lehké přijmout pro mně, natožpak pro majitele, ale jsem šťastná, že se většina dožila krásného věku jako jejich rodiče. A jaká je Lilynka ve skoro 13 čupr, je vidět na úvodní fotce :o).
27.8.2019 - jedna z posledních Extra aktualizací....
20.8.2019 - dnes mi přišla krásná sms od Evy - i Maurinka našla svoji budoucí rodinu a co víc, bude to opravdu i nadále Maurinka. Jsem dojatá a moc děkuji.
17.8.2019 - hlásím se dnes ještě jednou a sděluji, mise úspěšně dokončena - postoje jsou nafocené, odkaz najdete v deníčku. Víc si s tím ještě pohraju až z domácího PC. Navíc máme snad další dobrou zprávu (hlavně pro moji rodinu :o))- Růženka je zřejmě rezervovaná.
17.8.2019 - průběžně aktualizuji štěňátkový deníček, přidala jsem spoustu fotek z posledních dní - více najdete v sekci plánovaná štěňata.
14.8.2019 - hlásíme se stále z Nedachlebic, u štěňátek čas utíká tak rychle. Další zážitky najdete v deníčku.
11.8.2019 - omlouvám se za dlouhou neaktualizaci. Dnes jsem přidala nějaké povídání a taky hodně fotek, tak snad mi to odpustíte :). Jsem teď týden u štěňátek, tak ještě určitě nějaká aktualizace v průběhu týdne bude.
1.8.2019 - byla jsem trochu zdrbaná za poslední aktualizaci. Ale i to je chovatelský život, přestože o této smutné stránce hovoří jen málo chovatelů, snad aby si neodradili zájemce o štěňátka. Ale k životu to patří, nepřijde mi fér to "zatajovat" ani kvůli majitelům, kteří se musí se smrtí jejich flatíka vyrovnat. Ale slibuji (dobře, spíš doufám a věřím), že dalších x aktualizací bude jen pozitivních a krásných, prostě o Otesáncích a jejich mamince. Dnešní aktualizace štěňátkového deníčku snad taková je. Psala jsem ji z hloubi svého srdce a doufám, že toho NĚKOHO, pro koho jsem to především psala, osloví. Kdo mně zná, ví, že to tak prostě myslím a cítím.
30.7.2019 - dnes smutná aktualizace. Občas tu na stránky zapomenu napsat, když nám odejde někdo z odchovů - je to teď víc než aktuální, pustila jsem se tedy do toho. A tak teď přes slzy píšu, že jsem zaktualizovala všechny naše odchovy, kteří tu s námi již nejsou - z vrhu A Mailinku, z vrhu B Edíka, Julču a Berrynku - ta odešla 22.7.2019, nečekaně a poměrně rychle od své milující rodiny, a bohužel znovu musím napsat, že viníkem byly nádory na vnitřních orgánech. Nezbývá než si znovu a zase přát, aby to bylo nadlouho naposled, co musím oznamovat takto smutné události. Přála bych si to ne kvůli sobě, ale především a hlavně kvůli majitelům, jelikož pak po těch pejscích za duhovým mostem zůstává v srdcích obrovská díra. A naše odchovy si uměly získat nejen vlastní rodinu, Berrynka, Vincent a další byli obdivovaní a milovaní v širokém okolí a to je pak ztráta o to větší.
O štěňátkách zase jindy, až bude nálada, dneska by mi to asi úplně nešlo.
21.7.2019 - zaktualizovala jsem štěňátkový deníček, přidala pár fotek a snad zítra ještě přidám další materiál ke kochání :o).
10.7.2019 - včera jsme poměrně nečekaně brzy přivítali na světě dlouho očekáváná Extra štěňátka. A jelikož na tomto vrhu je všechno opravdu extra, jde tentokrát o málopočetný vrh, 3 holky a jeden kluk se ale těší báječnému zdraví a i když jich je míň, jistě si s nimi užijeme spoustu legrace. Podrobnosti v deníčku Extra vrhu.
13.6.2019 - snažím se každých pár dní přidávat novinky do těhotenského deníčku, tak se nezapomeňte občas juknout :o).
7.6.2019 - včera jsme byli na utz a potvrdilo se, co jsme již několik dní tušili. Hessinka čeká štěňátka! A tak nastal čas znovu začít vést těhotenský deníček.... A konečně jsem se hecla a vytvořila jsem štěňátkům i rodokmen. Vše najdete v odkazu Plánovaná štěňata.
18.5.2019 - v minulých dnech to u nás opravdu bylo veselé. Jelikož to nešlo jinak vymyslet a udělat, byl na pár dní ubytován Duff přímo u nás doma. Bylo to náročné, jelikož jsme Hessinku i Duffa museli od sebe oddělovat. Ale byla to úžasná možnost poznat Duffa zevrubně, a já jsem za tuto možnost hrozně ráda. Jsem si jistá, že jsme nemohli vybrat líp. Duff je totiž skvělým představitelem plemene. Veselý, sebevědomý a lehce ovladatelný pes, bez problémů fungující i s háravou fenkou za zády. O to víc se na štěňátka těším! Jasno bude okolo 6/6, kdy půjdeme na ultrazvuk.
29.4.2019 - miluju fenečky se smyslem pro humor. Hessinka hárá. Minulý týden jsem vyhrála konkurz a získala práci, Evě se nehodilo mít štěňátka po celé léto - tak jsme obě byly rády, že Hessinka bude hárat třeba až v tom červenci.... nu což, bude legrace. Krytí vychází okolo 10/5, porod štěňátek někdy okolo Hessinčiných narozek, tedy okolo 10/7 a odběr štěníků začátkem září. Bude to vrh E(xtra), tak se nemůžeme divit, že nám to Hesska chce extra zpříjemnit :o). Aspoň že to krytí stihneme před mým nástupem do práce! O průběhu budeme samozřejmě informovat, tak nám prosím držte pěsti.
10.4.2019 - dne 31.3.2019 se v CHS ze Zlínských strání narodila další Hátina pravnoučata - tentokrát 5 kluků a 3 holčičky. Více informací najdete přímo na stránkách ze Zlínských strání. Někteří chlapečci jsou ještě volní. Pokud hledáte flatího kamaráda, mohu tato štěňátka z celého srdce doporučit. Jako ostatně vždy, i nyní platí, že nikdy nedoporučuji vrh, kde bych si sama štěňátko nevybrala.
4.3.2019 - už zase aktualizace kvůli smutné události. Bohužel naše odchovy stárnou a umírají - tentokrát se pánečkové museli nečekaně rychle rozloučit s Mailinkou (Abby Maila Maurehata). 22.2.2019 musela podstoupit akutní operaci kvůli břišní dutině plné krve a po otevření se zjistilo, že má několik nádorů a ztratila příliš mnoho krve, lékaři ji tedy ani neprobouzeli. Z vrhu B utekla v minulých dnech doslova hrobníkovi z lopaty Delphinka (Babby Delphi Maurehata) - ta musela být kvůli akutnímu zánětu dělohy kastrována a několik dní hospitalizována na klinice, kvůli souběžnému akutnímu selhání imunity. Naštěstí Del svůj boj vyhrála, tak doufám, že bude svým pánečkům dělat radost ještě dlouho a dlouho.
Mám i novinky přímo od nás a z CHS ze Zlínských strání - Sunnynky od Evy byla na konci ledna nakryta, 22/2 byla březost potvrzena a Sunny očekává na konci března početný vrh. Naše Hessinka stále nehárala, přestože měla začít už v lednu. Stále více to tedy vypadá (pokud ještě pár dní počká), že budeme krýt už teď na jaře. Hned jak bude něco nového, objeví se to tady. Nicméně už se začínáme trošku těšit. Za dva dny jdeme ještě na vyšetření očí, ať to máme komplet a můžeme už pomalinku hárání vyhlížet. Na konci března jdeme na kontrolu s Týnou, ale kontroly se moc nebojíme, Týna je naprosto v pohodě, zdravá, šťastná.... tak všichni věříme, že jsme toho strašáka zahnali!
24.1.2019 - dnes je to 11 let, co se u Hátů vyklubal na svět náš první vrh. 4 holčičky - Aimee, Lilynka, Elinka a Mailinka - slaví se svými majiteli, zbytek už bohužel běhá za duhovým mostem. Přesto myslím, že je to hezké, mít ještě polovinu štěňátek v pořádku i v tomto věku. Kéž by vám zdraví sloužilo ještě dlouho, nic víc si nepřeju! Je taky načase aktualizovat informace o štěňátkách, Hessinka bude mít vrh na podzim 2019, 4 štěňátka máme již zadána, prosím proto především nějaké tiché pozorovatele, pokud byť jen uvažujete o štěňátku od nás, ozvěte se nám včas. Jinak se v plánech nic nemění, na jaře bychom ještě chtěli zvládnout nějakou výstavu a složit podzimky, uvidíme, jak se to podaří realizovat. A ani tentokrát se nevyhneneme smutnějším novinkám - bohužel Týna na podzim byla na operaci, diagnóza hemangiosarkom nás srazila na kolena, ale zatím se spoléháme na přírodní léčbu a Týnka se drží, zdá se, že i lepší, což je s touto diagnózou malým zázrakem. Tak nám držte pěsti, ať bojujeme co nejdéle.
26.8.2018 - od poslední aktualizace už zase uběhl skoro rok a to mne moc mrzí. Ne že by se nic nedělo. Děje. Bohužel často smutného. Takže začnu těmi smutnými zprávami. Naše odchovaná štěňátka stárnou a postupně bohužel odcházejí. 25.12.2017 umřela Abby Mea Maurehata, 1.5.2017 umřela Babby Luka Maurehata a bohužel 22.8.2018, skoro na rok přesně, co odešel bráška Muddy, opustil tento svět naprosto nečekaně Abby Vincent Maurehata. Z prvního vrhu už máme za duhovým mostem polovinu štěňátek. Těžko to nesu, trpím s majiteli a hrozně mě to mrzí. Smrt k životu neodmyslitelně patří, snažím se to tak brát, ale jsou to prostě moje psí děti.
Aby bylo také proč se radovat v tom našem pozastaveném chovatelském životě, čím dál více s Hessinkou směřujeme k uchovnění. Už jsme opravdu blízko. Na jaře jsme dělali rentgeny s výsledkem DKK 0/0, DLK 0/0 a PL 0/0, takže super! Už na podzim (zapomněla jsem to loni zmínit) Hessinka splnila OVVR v I. ceně, s plným počtem bodů (ale bohužel bez zvěře), a včera jsme byly poprvé spolu na výstavě v Mladé Boleslavi a Hessinka dopadla prostě senzačně. V hodně nabité třídě otevřené si vyběhala V2, res. CAC a nakonec i res. CACIB! Udělala mi radost, holka šikovná. A na této výstavě jsme ji i seznámili s jejím budoucím ženichem. A protože mise štěňátka se blíží, uveřejňuji konečně informace k prvním Hessinčiným potomkům. Vše v sekci Plánovaná štěňata.
30.11.2017 - trošku se zpožděním, ale s o to větší radostí informuji, že letos je to rok Hátiných pravnoučat. Dne 5.11.2017 se narodilo v CHS ze Zlínských strání 9 holčiček a 2 klučíci ze spojení Black Sunny ze Zlínských strání (Hátina vnučka) a Susedalens Remington Sendero. Ještě jsou 2, možná 3 holčičky volné, tak neváhejte, odběr na konci roku, skoro k Ježíšku!
24.8.2017 - dnes bohužel velmi smutná aktualizace. Dnes dopoledne dotlouklo srdíčko Muddyho (Abby Muddy Maurehata). Dožil se necelých deseti let, bohužel ho dostihl podobný osud jako naši Hátu (nádor na slezině, plicích, plus možná leukémie..). Odešel tak pes, který mnoha lidem rozdával radost, jelikož byl pejskem takzvaně putovním. A vím, že dnes mnoho lidí jeho smrt oplakává. Odpočívej v pokoji Muddynku. Obě s Bohdanou jsme si nechali z tohoto vrhu štěně (ona za krytí Vincentem) a tak snad je to tak spravedlivé, že nejdřív odešly právě ta naše štěňata. Ale proč to muselo být takhle brzy...
15.8.2017 - Hessinka nám za ten rok vyrostla v milou a šikovnou flatičku, pilně se připravuje na zkoušky i na výstavy (ty ale asi zvládneme až příští rok). Naše dvounohá smečka se rozrostla, takže teď jsou u nás síly vyrovnané. 2 dospělí, 2 děti a 2 fenečky. Občas je to docela mazec, ale užíváme si to. To je z novinek přímo u Hátů asi vše. Ale jelikož se před pár dny narodila Hátina pravnoučata, zaktualizovala jsem sekci o štěňátkách.
1.10.2016 - proběhla opravdu rozsáhlá aktualizace :o). Ale prvně radostná novina - na začátku září jsme si přivezli novou flatí holčičku, Hessinku. To aby nám nebylo smutno. Týnka je z ní nadšená, Kája miluje ji komandovat a Hessince se to líbí, dovádí spolu jak dvě štěňátka a nás oba těší pozorovat tenhle mumraj. Hessinka je učenlivá, veselá, akční holčička a zapadla do naší rodiny, jakoby tu s námi byla odjakživa. Víc o Hessince najdete v její sekci, stejně tak jsme aktualizovali a přesunuli sekci o Hátě, dále prošla aktualizací sekce O nás, Plánovaná štěňata, Tica a Týna. Možná ještě další, ale já si to po těch třech hodinách strávených u PC vážně nepamatuji :o). Však se koukněte.
9.6.2016 - 16.5.2016 odešla naše první, jedinečná a osudová Háta za Safinkou. Jsem jí vděčná za mnohé. Za velkou spoustu krásných zážitků, a že jich za těch 12 let bylo! Za mnohá poprvé, co jsem díky ní mohla zažít (první pes, první zkouška, první odchov, první výstava...). Za mnohá přátelství, která by bez ní nevznikla. Koneckonců i za přezdívku, vždyť kolik lidí mne dodnes má zafixováno pod Hátovou.... Díky Háťulko za vše. V mém srdci budeš žít navždy.
3.5.2016 - zřejmě se k aktualizaci častěji jak jednou ročně nedostanu. Tak tedy shrnutí toho, co jsme od poslední aktualizace prožili. Především všichni naši pejsci, i ti odchovaní, dělají nám i svým pánečkům radost. Trochu komplikovanější je to jen s Hátou, tu už zdraví zlobí více, k silné artróze se bohužel ještě přidal nádor na slezině, což je pro nás velmi čerstvá informace. Prognózy jsou nijaké, tyto nádory mohou být dlouhou dobu v klidu a pak se během pár hodin nedá nic dělat. Operovat vzhledem k věku určitě nebudeme a uvidíme, kolik času nám ještě zbývá..... Týna i Tica jsou oproti tomu v pořádku, veselé a hravé jako štěňátka. Kájulka jim k tomu pěkně sekunduje. Těšili jsme se letos na štěňátka znovu po Hátiné vnučcce v CHS Belagrace, bohužel Belinka již podruhé nezabřezla a s ohledem na její frekvenci hárání - totiž jednou ročně - se asi musíme smířit s tím, že po ní potomstvo svět neobohatí. Moc mne to mrzí. Jelikož bylo v sekci Plánovaná štěňata docela neaktuální info, zaktualizovala jsem podle svého nejlepšího vědomí a svědomí tipy na štěňátka v nejbližší době. A to by asi pro dnešek bylo vše. Přiznám se, že tuším, že následující aktualizace nebude za rok, ale mnohem dříve.... Ale snad ještě je před námi nějaký čas s Hátou.
16.7.2015 - stydím se. Na stránky myslím, ale donutit se k aktualizaci je prostě náročné. Za toho půl roku, co sem zase nepřibyla ani řádka, jsme oslavili Hátiny 11. narozeniny, Hátin syn Bubble z druhého vrhu získal titul výstavního šampiona (je to první šampík v naší CHS, o to víc děkujeme majitelům za vynikající prezentaci), na výstavách čas od času válí i Hátina vnoučata z CHS ze Zlínských strání a co mě obzvláště těší, Hátina vnučka Anabela ze Zlínských strání získala na Lesních zkouškách svůj další CACT. Chybí jí už jen jeden k pracovnímu šampionovi a my s napětím očekáváme, kde to cinkne ;). Psí život u Hátů je tedy povětšinou radostný, ale i s nějakou tou smutnou a bolestnou ztrátou jsme se museli srovnat. 1.3.2015 odešel za duhový most Vinýsek (Abby Inpersona), Hátin první manžel a tatínek naší Safinky. Ve věku nedožitých 13 let by se chtělo říct, že měl krásný a dlouhý život, ale z pohledu majitele je to těžké říct sbohem i v tomto požehnaném věku. Jen je snad o malinko lehčí se s tím srovnávat. Bohdi, jsme v myšlenkách často s tebou! Mě tedy ale v této souvislosti "těší" fakt, že rodiče našeho prvního vrhu se dožili vysokého věku (především s ohledem na "běžný" věk dožití u flatů). Háta navíc je stále ještě v dobré kondici a snad nás tu ještě bude těšít dlouho a dlouho. Všechna štěňata (samozřejmě kromě Safinky) se v lednu dožila sedmi let a já pevně věřím, že po svých rodičích dlouhověkost zdědí a budou tu třeba i ještě jednou tolik. Nejen s odchodem Vínýska jsme se ale museli smířit. Odešla i Hátina nejlepší kámoška Rhodynka a Hátin kamarád z mládí Cid.... Naši milovaní senioři pomalu odcházejí... Ale vzpomínky nám nikdo nevezme!
V sekci Plánovaná štěňata jsme aktualizovala inzeráty na štěňata našich přátel, jelikož na Slovensku se narodila štěňátka, která si prezentaci zaslouží snad nejvíc! Tak pokud hledáta flatího kámoše, nezapomeňte mrknout.

8.2.2015 - včera jsme vzpomněli na Safinku, před třemi lety jsme se s ní museli rozloučit. Smutek nás nikdy nepřejde, holčičko naše. Belinka bohužel nezabřezla, tak jsme aktualizovali sekci Plánovaná štěňata, kde nově najdete inzeráty na štěňátka našich přátel z jiných chovatelských stanic.

31.1.2015 - aktualizována sekce Plánovaná štěňata, kde konečně přibyl inzerát na očekávaná štěňátka po vnučce naší Háty.

24.11.2014 - příspěvek dnes bude obsáhlý, ono taky po více jak půl roce aby nebyl :o).

Začneme těmi dobrými zprávami. Týnka si na výstavě v Ostravě dne 12.4.2014 vyběhala svůj první CAC, na klubovce v Oslavanech 21.9.2014 dostala ve velké konkurenci výbornou. Na této výstavě ovšem slavily velké úspěchy Hátiny vnoučata, jelikož Barnie ze Zlínských strání byl v obrovské konkurenci v třídě mladých 2. nejlepší pes a dostal známku V2. Ještě lépe si vedly jeho sestrička Bonnie a Black Sunny, které obě vyhrály svoji třídu, Sunny pracovní a získala CAC, Bonnie vyhrála v mladých a získala svůj první CAJC. Další Hátina vnučka Anabela ze Zlínských strání si vede výborně na poli pracovním a už jí chybí poslední CACT na šampiona práce. Též složila canisterapeutické zkoušky. Babby Bubble Maurehata letos složil podzimní zkoušky a vyhrál též CAC na výstavě, pokud se nepletu ;). No lovím to z paměti, fakt se stydím. Ještě též pro info, obě naše holky (Tica i Týna) jsou uchovněné, přestože jim to zřejmě k ničemu nebude, viz níže.

Ovšem nemáme za sebou jen úspěchy, tentokrát se musíme svěřit i s tím, co nás trápí. Především Babby Chilli má za sebou opravdu špatný rok, v létě mu byla odstraněna bulka a bohužel se ukázala jako nádorová (naštěstí prognóza je dobrá), nicméně před pár dny mu byla diagnostikována epilepsie, Chillda bude muset brát doživotně léky a já jen hrozně doufám, že bude bez záchvatů a že už Janku nebude trápit. Tolik bych si přála, aby naše štěnda nosila svým pánečkům jen radost, ale bohužel neumím to zařídit. A jelikož to neumím a nějak se mi nedaří se s tím smířit, dospěla jsem i konečně k rozhodnutí, co s naší chovatelskou stanici bude do budoucnosti. Tuto informaci už ale najdete na stránce Plánovaná štěňata, ať je to tu aspoň trochu přehledné. Ještě poslední smutná informace, na podzim podlehl torzi žaludku Desperado Beauty from Czech, tatínek Babbíků. Odpočívej v pokoji, Desi, a pokud ses potkal se Safčou, doufám, že tam spolu řádíte jako tehdá tady spolu.

Zakončit bych ale chtěla aspoň trochu pozitivně, Háťula s pomalu jedenácti křížky na krku se má stále s ohledem na věk výborně, musíme jí už trochu regulovat pohyb, protože už přece jen kosti trochu zlobí, ale to se dá v tomto věku čekat. Snad v únoru spolu tu jedenáctku oslavíme!

20.3.2014 - na aktualizaci stránek poslední dobou nebyl čas. Ale důvod máme jeden obzvláště dobrý - dne 3.12.2013 se nám narodila malá pejskařka Karolínka. Život se nám od té doby obrátil naruby, točí se prakticky jen kolem ní, ale je to krásné období. Nejen dítětem ale žijeme. 27.10.2013 oslavila své druhé narozeniny Týnka a také splnila vše pro uchovnění (jen poslat ty papíry zatím nebyl čas). 13.2.2014 oslavila naše Háta v plném zdraví své desáté narozeniny. Jsme šťastní, že tu s námi ještě je a moc si přejeme, ať je tu ještě dlouho! 15.3.2014 také oslavila své narozeniny Tica, ta je oslavila po svém, tedy háráním :o). Vše nejlepší naše holky! Vzpomenuli jsme také smutné výročí, 7.2.2014 to bylo dva roky, co jsme se museli rozloučit se Safinkou. Ono by se řeklo, že už je to dost dlouho a asi už to přebolelo, ale věřte mi, to nepřebolí nikdy.... Jelikož se také přiblížilo rozhodnutí ohledně dalších Maurehátích štěníků, aktualizovala jsem sekci Plánovaná štěňata.
1.10.2013 - Babby Tica Maurehata - DKK 1/1, DLK 0/0, LP 0/0!!! RTG jsme dělali ve 3,5 letech, a za těch 3,5 let se Tica něco nalítala, takže jsme šťastní, že její klouby jsou ok. Tica je již šestým Hátiným potomkem, který má vyhodnocené klouby (první s jedničkami, ostatní jsou nulkoví ;)) a pátým potomkem Háty, který splnil všechny podmínky pro uchovnění!
26.9.2013 - posledních pár dní bylo pěkně hektických. Nejprve jsme v sobotu 21.9. absolvovali s Týnou a Ticou klubovou výstavu v Oslavanech. Obě holky si odnesly VD - u Ticy víme, že není ten správný show typ, a rozhodně není typem pro anglickou rozhodčí. Týna, přestože je to povedená fenka, byla v sobotu absolutně vylínaná a nepředvedla se v pohybu (přitom ho má tak skvělý!) a všechno je vina paničky :(. Týnku krásně prezentovala naše kamarádka Šárka Kroupová, bohužel já jsem si stoupla příliš blízko kruhu a při běhu mě Týnka zmerčila, chtěla za mnou a běhat přestala. Takže zaslouženě VD, ale posudek moc pěkný. Díky Šári za předvedení, já myslím, že si to klidně můžete s Týničkou zopakovat někdy a někde, slibuju, že se schovám! :). Po výstavě jsme jeli na návštěvu do Zlína za Vincentem (tatínkem A vrhu) a Muddym (Hátiným synem z A vrhu) - viz titulka našich stránek. Vinýskovi je už je 11,5 roku a tak už to se zdravím není to nejlepší, ale návštěva holek mu udělala evidentně radost. Muddy je stále skvělý hravý kluk a já jsem tolik ráda, že jsme oba mohli vidět. V úterý jsme s Ticou jeli na rentgeny, jelikož jsou to poslední, co chybí k uchovnění. V následujících dnech či pár týdnech se dozvíme, zda bude vše ok. Co se týče Tičiných štěňátek, je to stále otevřená záležitost - krycího pejska máme vybraného, ale nebudeme nic zvěřejňovat, pokud bychom se rozhodli nakonec nekrýt. Stále je to 50:50, a rozhodnutí padne asi až na začátku roku 2014, přičemž štěnda by byla k odběru cca v srpnu 2014. Případné zájemce ale určitě prosíme o kontakt e-mailem, ať o vás víme - i to může hrát roli, zda krýt či nikoliv :o).
1.9.2013 - máme zase krásné novinky - 17.8.2013 si Babby Bubble s paničkou vyběhal na výstavě v Bratislavě V1 CAC, res. CACIB, čímž se Bubble stává čekatelem výstavního šampiona SK. Moc a moc gratuluju a držím pěsti na další vítězství! A aby těch krásných zpráv nebylo málo, dostala se ke mně dnes čerstvá informace, že Hátina vnučka Anabela ze Zlínských strání se moc hezky prezentovala na poli pracovním, absolvovala dnes SZVP v I. ceně s titulem res. CACT! Taktéž moc gratuluju a babička Háta je na svou šikovnou vnučku moc pyšná! Jsem šťastná, že pracovní nadšení obou rodičů A štěňátek se projevuje dál.
29.7.2013 - včera jsme s Týnkou a Ticou absolvovali pekelně rozpálenou výstavu v Brně - Žebětíně. Hlásili jsme proto, aby byly obě holky změřeny, což se podařilo :o) - jako třešničku na dortu Tica vyhrála krajského vítěze, což nás těší, jelikož prokázala, že je schopná se hýbat i v tom otřesném vedru (o nic jiného totiž skoro nešlo, předvést se v tomto počasí hezky bylo nad síly skoro všech pejsků, co se výstavy účastnili). Týna dostala známku V2 a tím splnila všechny podmínky pro uchovnění. Aktualizovala jsem sekci výstav u obou holek a také podrobné texty na profilu u každé z nich. Zatímco mlaďošky nám víceméně dělají jen radost, Háťulka nám v červnu a červenci přidělala pár vrásek na čele, jelikož začala kulhat na přední nohu a přesto, že jsme ji drželi v klidu, se kulhání spíš nelepšilo. Před 14 dny jsme tedy šli na rentgen a vzhledem k jejímu věku jsme se už trochu obávali výsledků - naštěstí se ale jednalo jen o zánět (k dnešnímu dni můžu říct, že doléčený a začínáme znovu Háťulku zapojovat do aktivního života), rentgen ukázal, že lokty má na svůj věk krásné a opotřebované odpovídajícím způsobem (spíš i malinko méně, než by se dalo čekat). Doufám, že už nás tedy čekají jen hezké dny bez kulhání a přestože Háťulku už trošku šetřit budeme, nemůžeme ji z aktivního života vyřadit - stále je velmi aktivní a život jen na gauči není nic pro naši vitální babičku :).
14.7.2013 - máme dobré zprávy - Týnka podstoupila v červnu rentgeny na vyhodnocení dysplázie kyčlí, loktů a také vyšetření na luxaci patelly - vše je negativní. K uchovnění Týnky nám již chybí jen jedna výstava, přihlášené už máme dvě, takže ještě letos bude naše Týna chovná fenka. Štěníky přesto neplánujeme dříve než jí budou 3 roky, spíše ještě později a také je bude mít pouze tehdy, pokud si budeme moci z jejího vrhu nechat štěňátko. Uvidíme, zda budoucnost přinese pokračování Maurehátího rodu...
20.6.2013 - Dne 17.6.2013 se v chovatelské stanici Loyal Soul narodilo 10 flatích štěňátek (4 klukánci a 6 holčiček). Jsem tak šťastná, že vše proběhlo v pořádku, po našem loňském tragickém zážitku to prostě víc prožívám, i když je to "jen" fenka od kamarádů. Pokud by někdo uvažoval o štěňátku, velice doporučuju tyto prcky - nejen že oba rodiče jsou vedeni pracovně i výstavně a jsou velmi úspěšní, ale především mají oba krásné povahy - a to ocení člověk denně. Štěňátka budou odchována doma v rodinném kruhu, se vší péčí a láskou. Volní jsou zatím kluci i holčičky. Více informací najdete zde.
30.5.2013 - 11.5.2013 se v chovatelské stanice ze Zlínských strání narodilo 11 štěňátek ze spojení Abby Aimee Maurehata a Almanza Living Legend. Jeden chlapeček byl bohužel slabý a tak přežil bohužel jen pár dní, ale ostatní štěňátka se mají dobře. Konečné skóre je vyrovnané - 5 holek a 5 kluků, 2 chlapečci jsou ještě volní! Více informací k tomuto vrhu, díky kterému se Háta stala znovu babičkou, najdete v sekci Plánovaná štěňata. Další novinkou teď už přímo od nás je, že 20/6 jdeme s Týnkou na rentgeny, tak nám prosím držte tlapky, ať to dobře dopadne :o).
31.3.2013 - včera na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích si vyběhala naše Týnuška vítězství v silně obsazené třídě mladých (celkem 10 fen) a získala ocenění V1 CAJC a krásný posudek (viz Týnina osobní stránka). Jelikož jsme s Týničkou nemohli jet my, vzala si ji na starost Bětka Vrublová a holky to spolu zvládly skvěle. Díky moc a jsme na tu naši holku moc moc pyšní. I proto, že ji Bětka chválila, že je šikovná i mimo výstavní ring. Úplně se dmeme pýchou :o). Na výstavě se prezentovala i Hátina vnučka Anabela ze Zlínských strání a ve stejné třídě mladých dostala známku VD.
24.3.2013 - proběhla aktualizace v sekci Plánovaná štěňátka
22.3.2013 - dne 15.3.2013 oslavila naše Babby štěňátka už 3. narozeniny. Všem jsme přáli e-mailem a na facebooku a tak jsme na stránky tak trochu zapomněli. Samozřejmě přejeme všem našim dětem hlavně zdravíčko, plnou misku, dostatek aportů a hodné pánečky ;). Taky se zpožděním informujeme, že již v prosinci se Babby Bubble zúčastnil FTR a teď v březnu byl na výstavě, kde získal krásné ocenění V2, res. CAC. Vše jsem mu doplnila na jeho osobní stránku do vrhu B. Děkujeme pánečkům za krásnou prezentaci naší stanice a hlavně za pěknou prezentaci pracovního flatíka na Slovensku, stále jich je tam velký nedostatek.
13.2.2013 - Je to už 9 let, co se v Tvarožné u Filipů narodilo 13 flatích štěňátek. Z nich to nejkrásnější a nejdůležitější pro nás se narodilo z těchto 13 štěníků jako úplně poslední, tedy třinácté - nejmenší fenečka. Dostala jméno Háta (hogofogo jménem tedy Hessi z Kroukartí) a změnila nám celý život! Přejeme Hátě i ostatním sourozencům, kteří jsou ještě tady s námi, vše nejlepší a hodně zdraví, to je teď potřeba nejvíc! Ať jste tu s námi ještě dlouho. A posíláme alespoň tichou vzpomínku do psího nebe - bráškové Henry a Horacio se těchto narozenin už bohužel nedožili. O některých sourozencích zase už dlouho nemám zprávy, ale snad jsou všichni v pořádku.
6.2.2013 - Za pár chvil to bude přesně rok, kdy jsme se Safinkou začali bojovat poslední a marný boj. I po roce je to stejně bolestné, i po roce jsou vzpomínky tak živé, že se mi o tom těžko píše, ale Safinka si vzpomínku zaslouží.
Jednu věc ale potřebuji napsat ještě víc než vzpomínku, chci to napsat už dlouho, až teď to ale půjde.
Spousta lidí v průběhu celého roku svalovala vinu na veterináře, pokud jsme se bavili o smrti Safinky. Někomu jsem se to snažila vymluvit, postupně už jsem to ani nikomu nevymlouvala, ale ani nepotvrzovala. Fakt je ten, že chybu jsem udělala já, ale zpátky to nevezmu. Když Safinka dlouho nerodila, volala jsem vetovi, jestli je to ok nebo co máme dělat. Probralli jsme to spolu zprava zleva, a shodli jsme se, že porod je naprosto normální fyzioligická věc a většina fen to zvládne v pohodě a že jestli ještě nechtějí štěníkové ven, je to prostě jejich volba a je k tomu důvod. Že příroda ví, co dělá. Nabídnul mi ale taky, že můžeme přijet, a že můžeme vše v bříšku zkontrolovat přes utz. Jenže to jsem odmítla, jelikož Safinka vůbec veterinu nemusela a tak jsem ji nechtěla stresovat. A navíc jsem si myslela, že by nás třeba nutil do císaře a že císaři se chci vyhnout, pokud to nebude nutné. Kdybych věděla, že stres na veterině a císař je to nejmenší, co nás může potkat! Tohle si vyčítám dodnes, nemine den, abych na Safinku nevzpomínala, nemine den, abych se tím netrápila. Nepíšu to ale vůbec kvůli soucitu, jen jsem chtěla napsat víc k tomu veterináři, jelikož od začátku až do konce dělal, co bylo v jeho silách, prakticky vždy v noci, konzultoval to i s manželkou humánní lékařkou a opravdu mu to nebylo jedno. A mě hrozně mrzí, jak spousta z mých kamarádů a známých na něho nahlíží - a přitom by takhle mělo mluvit o mně.
Safinko, broučku, mrzí mě to. V mém srdci zůstala obrovská prázdná díra a nejen v mém. Odpočívej v pokoji.
23.1.2013 - Za pár hodin to bude 5 let, co přišlo na svět osm malých černých uzlíčků, první štěňátka v naší chovatelské stanici. Tak jako vždy jsem odeslala 7 přání, rozdíl je jen v tom, že dřívější roky jsem to osmé přání předala osobně, a letos můžu jen vzpomínat. Začíná nám teď velmi smutné období, plné smutných vyročí a já bych toho chtěla tolik napsat, ale nemůžu. Snad jen vzpomeňte s námi na Safinku!
Je to ale také příležitost popřát ostatním našim štěňátkům z celého srdce vše nejlepší a především zdraví! Máme vás rádi a jsme moc pyšní, že se u nás narodila právě taková štěňátka. Možná jsou nevyrovnaná co do výšky, možná nejsou šampioni na výstavách. Ale pracovně a povahově jsou to úžasní flatíci a mají skvělé rodiny (přestože Elinka oklikou :)). A to není málo!
5.11.2012 - povětšinou s velkým zpožděním zveřejňujeme pár skvělých novinek, především se týkají Týnušky, ale nejen to :). 1. září složila Týnka OVVR, a to v plném počtu bodů a na celkovém 4. místě. Považuji to za krásný úspěch vzhledem k tomu, že podmínky pro skládání těchto základních zkoušek splnila jen 4 dny před konáním zkoušek. Bohužel se nám nepodařilo docvičit zvěř, takže to bylo "jen" čtvrté místo, ale i tak jsme pyšní a moc spokojení. 30. září pak začala naše malá slečna hárat a 27.10.2012 oslavila své první narozeniny. Všechno nejlepší miminko naše a buď pořád taková, jaká jsi, to nám ke štěstí bude úplně stačit :). Další novinku máme u Abby Vincenta - ten v sobotu 3.11.2012 vybojoval na MVP v Praze známku V4 v konkurenci 7 psů a splnil tím poslední podmínku chovnosti. Jsme pyšní psí rodičové a moc doufáme, že po Vinýskovi nám doma jednou bude řádit dceruška!
26.8.2012 - včera jsem ještě zapomněla na jednu báječnou novinu - Babby Delphi má DKK 0/0 a DLK 0/0. Díky Kubo a jsme moc rádi!
25.8.2012 - proběhla velká aktualizace u Týnky (přibyl konečně rodokmen a odkazy na videa, plus nové fotky) a velká aktualizace proběhla taky u vrhu B - Babby Bubble jako první štěně z vrhu B a zároveň jako první Hátin syn splnil všechny podmínky a stal se chovným psem. Je nám proto ctí ho majitelům pomoci prezentovat a snad se podaří najít Bubblovi nevěstu!
13.5.2012 - naše stanice má za sebou pár poměrně úspěšných dní. Vše začal 1. května Babby Bubble, který na Slovensku složil zkoušky OVVR s plným počtem bodů a zahájil tak víc než krásně svoji pracovní kariéru. V pátek 12.5. k tomu přidal vítězství ve své třídě na klubovce, a tím splnil skoro všechny podmínky k uchovnění. Poslední podmínka RTG je v plánu, tak budeme netrpělivě čekat na výsledky. V sobotu 13.5.2012 se zúčastnila klubové výstavy v Humpolci naše Týnka a také Babby Delphi. Týnka dostala VN2 a krásný posudek (k přečtení v Týnčiné sekci) a Delphi dostala známku VD4 (výbornou zadala rozhodčí jen první fence) a dostala také velmi hezký posudek. Celkově - velká spokojenost! Děkujeme moc pánečkům našich odchovů za skvělou prezentaci naší chovatelské stanice. Gratulujeme ze srdce k hezkým výsledkům a dál držíme tlapky, ať se daří! Jsme na vás pyšní.
29.4.2012 - ozýváme se po dvou měsících a skoro to vypadá, že se u nás nic neděje, což není pravda, nicméně nějak po posledních událostech není na aktualizaci stránek moc nálada. Tímto se všem fanouškům omlouvám. Nicméně fotky na Maurehátím rajčátku aktualizujeme velice často, tak se občas jukněte. Týnka nám krásně roste, připravujeme se na první výstavu za 14 dní do Humpolce, začínáme s ní pracovat a hlavně si užíváme letošní krásné jaro u vody a v přírodě. Máme se prostě hezky. Srdíčka se nám pomalu hojí, i když na Safinku samozřejmě nezapomínáme a často nám moc chybí. Ale čas opravdu pomáhá léčit i takovou bolest....
26.2.2012 - nikdo vám nikdy neřekne a neporadí, kdy je ten správný čas pořídit si nové štěňátko. My jsme cítili, že novou holčičku pro sebe i pro Háťulku musíme najít brzy, jinak bychom se snad všichni utrápili. Od včerejška jsme už zase čtyřčlenná rodinka, do naší rodiny přibyla Týnka (více o ni v její sekci). Safinku jsme přesunuli do zvláštní sekce, jelikož věříme, že nám a hlavně našim psím holkám bude dělat strážného anděla a doufáme, že na nás ze psího nebe dohlédne.
9.2.2012 - s obrovskou bolestí v srdci oznamujeme, že dne 7.2.2012 umřela naše Safinka na pooperační komplikace - masivní krvácení. Stále to nějak nemůžeme pobrat. Safinko, víme, že teď už tě nic nebolí, ale pocitu nespravedlnosti se nikdy úplně nezbavíme. Nikdy nezapomene a budeme tě mít pořád rádi holčičko!
3.2.2012 - proběhla aktualizace textu v sekci O nás a také štěňátkových sekcí. Safinka se zotavuje na výbornou a dokonce je to stále ta stejná, bezstarostná a milá holka - víc jsme si nepřáli a děkujeme za to.
28.1.2012 - malinká Cawala dnes v noci v 1,30 hod prohrála svůj boj a odešla za svými sourozenci. Neměli jsme se na ni upínat, věděli jsem, že se to může stát, ale bolí to stejně hrozně. Jedinou radost za poslední dny tedy máme z Háty, která nám s malinkou pomáhala, jelikož Safinka ji odmítala a pak ze Safinky, protože včera večer odezněla narkóza a Safinka snad bude úplně v pořádku.
27.1.2012 - konec těhotenského příběhu naší Safinky.
24.1.2012 18:07 - po poradě s vetem se máme hlavně uklidnit my, lidičkové. Safinka je v pohodě, klidná, miminka v bříšku hrají fotbálek - není žádný důvod k obavám. Prostě jen potvrdil to, co jsem tu již psala, kryli jsme moc brzy, Safinka otěhotněla, ale holt si ještě počkáme. Miminka se klidně ještě 2-3 dny můžou "dopékat". Jak ovšem my všichni máme ty 2-3 dny vydržet, to už mi pan doktor neporadil. :o). Vyvolávání porodu či císař je až ta nejposlednější varianta, ke které se uchýlíme jen v extrémním případě. Zatím jsme ne přilíš častý, ale rozhodně ne extrémní případ ;). Chtěla bych ale opravdu moc poděkovat za to, že na nás a na Safinku všichni tak moc myslíte!
. 24.1.2012 - Safince už o půlnoci klesla teplota na 37 stupňů a stále se tak drží, ovšem zda to něco znamená, je prozatím ve hvězdách. Pokud štěňátka nebudou na světě do dnešního odpoledne a ani se nic nebude tvářit na přicházející porod, půjdeme k panu veterináři se poradit, co a jak dál a spíš vyloučit nějaký problém. Stále není nijak zvlášť důvod k obavám, důvod je prostý. To, že jsme kryli 19. listopadu ještě neznamená, že je Safinka od 19. listopadu také březí. Zabřeznout mohla až o pět, šest dní později, čemuž také vše nasvědčuje. Poslední 3 dny má čím dál větší příznaky blížícího se porodu tak, jak si je pamatujeme od Háty, jen prostě o pár dní později. Tak uvidíme, držte nám pěsti, ať vše přijde přirozeně a tak jak si to naplánovala příroda a Safinka. Mimochodem dnes Safinka a její sourozenci slaví své 4. narozeniny a my bychom jim všem chtěli popřát hlavně zdraví, plné misky a hodné pánečky mají vrchovatě, to jsem si jistá ;).
22.1.2012 - Safinka neztrácí humor ani přes opravdu obrovsky velké bříško a snaží se Vám i nám zkrátit čekání alespoň povídáním. Co naplat, je to Velká šéfka, bude to podle ní, my se můžem nahlavu stavět ;).
21.1.2012 - rádi bychom sdělili všem našim fanouškům a kamarádům a všem, co čekají na narození toho svého štěníka, že už se něco děje, ale Safinka se rozhodla nás ještě napínat. Hned jak se začne něco dít, bude info na facebooku, sem ho dáme určitě s nějakým zpožděním. Tak kdo chce mít co nejčerstvější info, a nemá mě v kamarádech, požádejte mě o přátelství :o) (hledejte Dana Jašová Maurerová). A děkujeme, že na nás myslíte!
20.1.2012 - na Hátovic frontě zatím klid. Safinka si z nás dělá trošku legraci, ale dlouho už jí to nevydrží. Štěňátka už se snaží dostat ven z bříška jakoukoli cestou, když maminka jim v té přirozené brání :). Tak ještě vydržte, my už jsme taky nervozní!
16.1.2012 - mrkněte na zbrusu novou a šokující fotečku Safinčina bříška. Skoro mi přijde úsměvné, nazývat "TO" bříškem :o).
14.1.2012 - pomalinku jdeme do finále. Safinka ale neztrácí humor - kuk do deníčku. Aktualizovali jsme dnes i povídání u Babby Chilliho, jelikož nebylo aktuální - Chilli před Vánoci změnil majitele i místo pobytu a tak jsme to museli okomentovat.
9.1.2012 - přestože třeba neupozorním tady, najeli jsme už na každodenní aktualizace - denně tedy najdete nové povídání nebo fotky nebo oboje :o) v Safáčkově těhotenském deníčku.
7.1.2012 - dneska "jen" dvě nové fotky v Safinčině těhotenském deníčku.
6.1.2012 - záhadolog Safinka přichází s odhalením zajímavých faktů ve svém dnešním příspěvku.
5.1.2012 - pro závisláky :o) další přísun nových fotek a povídání v Safčině těhudeníčku.
3.1.2012 - Safinka sděluje svým fanouškům a kamarádům další novinky!!!
1.1.2012 - vše nejlepší v novém roce přejí Hátovi! Safinka popřála samostatně ve svém deníčku :o).
29.12.2011 - mrkněte do Sášodeníčku na nové fotky a nový zapisek.
26.12.2011 - do deníčku těhulky přibyl další zápisek a fotky.
23.12.2011 - všem našim kamarádům, fanouškům a prostě všem hodným lidem přejeme krásné Vánoce a novém roce jen to dobré. V Safinčině deníčku najdete nový zápisek.
19.12.2011 - přestože má Safinka v tomto předvánočním shonu nabitý program, našla chvilku na aktualizaci těhotenského deníčku :o).
13.12.2011 - milí kamarádi, zájemci o štěňátka, fanouškové - s velkým nadšením oznamujeme, že Safinka je těhulka. To, co jsme již několik dní tušili, jsme si dnes potvrdili na ultrazvuku. Viděli jsme minimálně 5, možná ale i 7 štěňátek, tak raději počítáme, že jich bude víc :o). A snad uděláme radost všem fanouškům, co už se tak těší - těhotenský deníček je online!
4.12.2011 - včera to bylo 2 týdny a my tajně doufáme, že Safinčino bříško ukrývá pár flatích miminek. Vše vypadá dobře - Safinka přibírá v pase (zatím 3 cm), hodně spinká, je na sebe opatrnější, moc si nehraje a má pořád tááák velký hlad - ale zatím dostává stále stejné dávky, což se jí sice moc nelíbí a stále hladově kouká, ale překrmování je spíš na škodu v této fázi. Okolo 15.12. půjdeme na ultrazvuk, takže pak hned budeme informovat. No možná už dřív, já už se tak těším na těhotenský deníček :o).
20.11.2011 - včera jsme byli na výletě v Polsku za Porterem a já se stále nemůžu vzpamatovat z okouzlení. Věděla jsem, že si jsou Porter se Safinkou dost podobní, ale tohle jsem vážně nečekala! Porter je úžasný, krásný a podobný Safince nejen vzhledem, ale i povahou. Pohybuje se stejně jako ona, je mazlivý snad ještě víc než ona a dokonce "mluví" stejně jako Safča (při hlazení např. mručí a vydává všelijaké zvuky)! Nezbývá než doufat, že jejich vzájemná sympatie nezůstane bez následků a na konci ledna se u nás narodí pár kopií Portera a Safinky :o). Už teď jsem si jistá, že to budou úžasná flatí miminka. Držte nám tlapky!
7.11.2011 - konečně jsme se dočkali a Safinka dnes začala hárat. Na líbánky za Porterem vyrazíme koncem příštího týdne, tak nám držte tlapky!
12.10.2011 - za minulý týden se toho stalo tolik, že ani nevím, kde začít. Od čtvrtka jsme byli v Nedachlebicích u naší kamarádky Evy Hromádkové na táboře zakončeném OVVR. Tentokrát se na první retrívří zkoušku chystala Tica s Růženkou. Zároveň na táboře byl i Abby Vincent s pánečky. A jelikož Eva je majitelka Abby Aimee, byl to takový mini Maurehátí sraz. Nakonec ani ne moc mini, díky 11 malým flatíkům, které Aimee porodila v sobotu a které tak trochu samozřejmě patří i do naší rodiny. U porodu jsem mohla být jako jeden z pomocníků a hrozně jsme si to užila, ačkoliv to bylo chvílemi dramatické. Více informací, fotky štěňátek a kontakt na majitelku Evu najdete na stránkách CHS ze Zlínských strání. A jak dopadly nedělní OVVR? Vincent skončil s plným počtem bodů, nicméně kvůli věku bohužel nevyhrál, ale i tak je to báječný výsledek a jsem na něj i na pánečky moc pyšná. Tica kvůli chybě na aportu z vody skončila ve druhé ceně, ale to nevadí, holky to dopilují a opraví :o).
2.10.2011 - během těch pár týdnů, kdy se u nás neobjevily žádné novinky, jsme nezaháleli, jen na aktualizace bohužel čas nezbývá. Opět to všem vynahradím, až budeme mít C miminka, každodenní aktualizace budou samozřejmostí. Tak co se událo s Maurehátí smečce? Předně oba naši budoucí rodiče, Porter i Safinka, absolvovali vyšetření očí s výsledkem - čisté. Takže nic nebrání v tom, C štěňátka skutečně mít. Safinka by měla začít hárat co nevidět. Dále Babby Bubble absolvoval 20.8.2011 výstavu Duodanube v Bratislavě s výsledkem VD1 - sice o trochu horší než minule, ale my stejně gratulujeme! Dále novinka stará jen pár dnů - Abby Vincent absolvoval rentgen kyčlí a loktů s nulovým výsledkem. Jsme superšťastní, přeci jen už našim Áčkům budou v lednu 4 roky a o to nás tenhle výsledek těší víc. Dále jsme v létě začali krmit větší část smečky syrovým masem a zeleninou. Nemůžeme si to vynachválit. Všem, kteří váhají jako já (trvalo mi to několik let :)) to doporučuju. Háta neuvěřitelně omládla, je plná energie, Safinka jí občas ani nestíhá, obě mají tak krásné bílé zuby, jako bychom jim je nechali kompletně vyměnit. O tom, jak se těší na dlabanec, ani nemusím mluvit. A ještě jednu novinku máme - na začátku října se v CHS ze Zlínských strání narodí Hátiny první vnoučata - Abby Aimee čeká s Gastonem (Almanza Living Legend) svoje první štěňátka. Moc už se na ty krtečky těšíme! Více info najdete v odkazu u štěňátek.
23.7.2011 - zúčastnili jsme se krajské výstavy v Žebětíně, my čistě z důvodu toho, že jsme potřebovali Safinku přeměřit, ale nakonec takové hezké ohodnocení a posudek není k zahození. A že jsme obojího dostali dostatek :).
Babby Delphi Maurehata - V1, Vítěz třídy mladých
Babby Tica Maurehata - V1, Vítěz třídy (mezitřída)
Abby Safira Maurehata - V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Na závěrečky jsme po rodinné poradě nečekali, a jeli raději domů za Hátou. Máme fakt pěkné posudky a výstava byla moc pěkná. Aktualizovali jsme tedy výsledky výstav u Safinky i u Ticy, a přidali jsme naše posudky. V průběhu příštího týdne budeme posílat papíry kvůli uchovnění Safinky a pak už budeme jen čekat na hárání :).